Po prázdninách se opět rozjíždějí Večery s Jazzovou farmou

Verze pro tisk |

Na svůj zářijový 47. Večer s Jazzovou Farmou si Jazzová Farma tradičně pozvala dva českolipské bandy: Swingband Zdeňka Hůly a Big Band CL. Na své fanoušky se těší ve čtvrtek 21. září ve Velkém sále ZUŠ od 18 hodin. Vstup zdarma.

Tento projekt Jazzové Farmy se koná ve dvouměsíčních intervalech a můžete se na nich setkat nejen s českolipskými bandy, ale s jazzovými a tanečními orchestry hrajícími podobný žánr ze ZUŠ Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje.

Jazzová Farma
vznikla v roce 2006 v Základní umělecké škole Česká Lípa. Cílem orchestru je hlavně motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a získat co nejvíce praktických zkušeností. Snaží se v repertoáru obsáhnout všechny hudební styly, které lze v tomto složení hrát.
Každoročně se účastní akcí na Českolipsku jako je Majáles, městské slavnosti, Muzejní noc a Mezinárodního festivalu Lípa Musica, projektu Má to smysl, díky němuž vystoupili členové společně s klavíristou Petrem Maláskem, zpěvákem Danem Bártou, klarinetistou Milanem Řeřichou, hornistou Radkem Baborákem, s houslovým virtuosem Josefem Špačkem, klavíristou Miroslavem Sekerou, se sopranistkou Hanou Blažíkovou a letos se těší na českou klavíristku Jitku Čechovou. Od září 2023 vám Jazzová Farma bude hrát pod vedením nového dirigenta Davida Maška.

Swingband Zdeňka Hůly
„Historie swingbandu se začala psát již před několika desetiletími, kdy naši nejstarší členové ještě navštěvovali ZUŠ Česká Lípa. Právě tam byl z tehdejších žáků sestaven dechový orchestr, který byl veden učitelem, kapelníkem, aranžérem, a dá se říci, že později až místní legendou swingové hudby, panem Zdeňkem Hůlou. V repertoáru tehdy figurovaly nejen jazzové či swingové kousky, ale mimo jiné také klasická česká dechovka. Některé ze skladeb aranžoval sám pan Hůla, a tyto aranže můžete na našich koncertech slyšet dodnes.
Vedení kapely přebrala po odchodu pana Hůly naše kapelnice Iveta, která Swingband vede dodnes. Dnešní složení je oproti tomu původnímu samozřejmě trochu pozměněné, ale naše původní jádro zůstává. Dnes je z nás banda hudebních nadšenců - amatérů, které hudba jednoduše baví, a radost z hudby především rádi předáváme dál. Přestože si říkáme Swingband, můžete od nás kromě swingu slyšet jazz, pop, hudbu latinskoamerickou či hudbu hodící se i ke standardním tancům.“

Big Band CL
„Big Band CL je českolipský swingový, jazzový a dnes již i funky jazzový orchestr založený Josefem Nečasem v České Lípě roku 1987. Posledních několik let je vedoucí big bandu saxofonista a dirigent Josef Pelz. Big Band CL válcuje světová podia svým vytříbeným hudebním stylem, brilantní nástrojovou technikou a geniální choreografií, kterou je nejčastěji vidět v mimice překvapených obličejů, kdy jim band lídr ukáže nástup jindy, než ho čekali.“
S orchestrem hráli či zpívali v průběhu jeho existence mnozí známí muzikanti: Láďa Kerndl, Josef Laufer, Tomáš Savka, Marcela Králová, Leona Machálková, Ondřej Ruml, Sváťa Košvanec, Jiří Kulišev, Jaroslav Kopáček, Jaroslav Svěcený, Pavel Větrovec, Jiří Stivín, Pepa Pelc a další.
Během své dlouholeté existence se Big Band CL úspěšně zúčastňuje každoročně mnohých hudebních přehlídek, soutěžích, festivalů a koncertů, hraje na mnoha pódiích celé republiky, ve svém domovském městě pravidelně vystupuje na městských slavnostech, Večerech s Jazzovou Farmou, pořádá vánoční koncerty apod.

Chcete-li báječné muzikanty slyšet na vlastní uši, přijďte ve čtvrtek 21. 9. na 18 hodinu do Velkého sálu ZUŠ v České Lípě. O občerstvení se stará Pivovar Lípák, vstup zdarma.


 

Nahoru