Dnes je 10. 09. 2024
svátek má Irma

Lípa v regionálním derby porazila Liberec, hrdinou se stal Slaný

Před rekordní návštěvou 582 diváků se hrálo vůbec první soutěžní derby mezi florbalisty České Lípy a Liberce. Necelých šest stovek přítomných vidělo veliké drama vyšperkované gólem v poslední vteřině utkání z hole Štěpána Slaného. Díky tomu ukončila Česká Lípa sérii dvou porážek a v tabulce se po výhře 6:5 udržela v horní polovině.

FBC Brzdy CZ Česká Lípa – FBC Liberec 6:5 (1:0, 3:2, 2:3)

Přesto to byl zápas výhradně v režii Libereckých. Ti měli po celé utkání herní převahu, ale dokázali z ní vytěžit pramálo. I díky fantastickému výkonu brankáře Lukáše Chyny, který několika důležitými zákroky tým v těžkých chvílích podržel. Velké šance měl Tampier, ale Böhm dokonce trefil tyč. Domácí se po špatných deseti minutách oklepali a šikovnou přihrávku Kněžoura přetavil ve vedoucí gól zkušený Motejzík.

Druhou třetinu poznamenala českolipská vyloučení. Po souhře s Valešem se nejprve v početní převaze prosadil Prokop Ferdan a vyrovnal, pak se ale ke slovu dostali florbalisté domácího týmu. V době velkého náporu Liberce utekl do šance Vnuk, našel křížnou přihrávkou Slaného a ten vrátil svému týmu vedení. Za necelou minutu využil Kněžour velké chyby hostujících zadáků a střelou o tyč navýšil vedení na 3:1. Když pak po souhře s Podrabským zakončil skvělé českolipské období Karel, mohlo to vypadat, že je zápas rozhodnutý.

Jenže přišlo vyloučení Jirsy a hbití Valeš se zakončujícím Ferdanem vyzráli na českolipskou bránící čtveřici. Byl to gól, který hosty výrazně nakopl do závěrečné třetiny zápasu. Domácí se totiž spoléhali výhradně na defenzivu, zároveň však velikým množstvím pokažených rozehrávek snadno dostávali míček na hole soupeře. Po jednoduché akci tak velice brzy po návratu z kabin vykouzlili snížení Štěpánek se zakončujícím Galbavým.

Prakticky každý liberecký útok v zápase představoval nebezpečí. Valeš pak deset minut před koncem oslovil po hrubé chybě Motejzíka Tomáše Marka a ten zblízka neměl problém s uklizením míčku do prázdné branky. Hosté byli jednoznačně na koni a ostřelovali domácí branku. Po trefě Böhma sedm minut před koncem šli navíc poprvé v zápase do vedení.

Jenže domácí bojovníci se nevzdali. Nepropadali skepsi ani v téměř beznadějné situaci a Slaného nahrávku před brankou přetavil ve vyrovnání důrazný Radovan Vnuk. Svěřenci trenéra Skružného pak měli ještě dvě obrovské šance. Nejprve osamocený Valeš trefil před Chynou jen tyč, posléze českolipský brankář famózně sebral šanci Šoltysovi. V poslední vteřině pak po přiťuknutí od Tichého napřáhl před půlící čarou Slaný a rozradostnil českolipský zimní stadion.

Branky: 14. Štěpán Motejzík, 29. Štěpán Slaný, 29. Daniel Kněžour, 35. Jakub Karel, 55. Radovan Vnuk, 60. Štěpán Slaný - 25. Prokop Ferdan, 38. Prokop Ferdan, 44. Sebastián Galbavý, 50. Tomáš Marek, 54. David Böhm
Rozhodčí: Čížek, Laštovička.