Autor - Jitka Cidlinová

Před americkým turné zahrál Jan Bartoš v České Lípě

21.3.2024 00:35 | Lípa Musica

V úterý 19. března v Jiráskově divadle klavírním recitálem Jana Bartoše pokračoval Českolipský komorní cyklus. Jana Bartoše není plno v médiích a lifestylových časopisech, nemá přebujelé PR ani ego, za klavírem se nepitvoří a herecky nepřidává. Nic z toho nepotřebuje, protože je skutečně nejlepší.

Českolipský komorní cyklus zahájily tři víly

20.2.2024 21:05 | Lípa Musica

V Jiráskově divadle byl v pondělí 19. února slavnostně zahájen 7. ročník Českolipského komorního cyklu. Za účasti a pod záštitou náměstkyně hejtmana Ing. Květy Vinklátové a starostky města Česká Lípa Ing. Jitky Volfové proběhl kouzelný večer věnovaný skladbám pro tria v neobvyklém obsazení klarinet – housle – klavír. Provedení čtyř rozmanitých skladeb se ujala trojice mladých instrumentalistek Anna Paulová, Ludmila Pavlová a Johanna Haniková, které letos slaví 10 let společného působení jako Mucha trio.

Českolipský komorní cyklus vyhlíží další sezónu

18.2.2024 22:43 | Lípa Musica

V produkci spolku Arbor, spolupořadatele Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, v pondělní podvečer startuje již 7. sezóna cyklu komorní hudby. Hudební nadšence čeká v první polovině roku pět koncertů v Jiráskově divadle, v kostele Mistra Jana Husa a na usedlosti Hockehof v Janovicích. V prosinci potom Českolipský komorní cyklus, na který je do pondělí 19. února možné zakoupit abonmá, vrcholí vánočním koncertem. V pondělí se v rámci cyklu představí šarmantní Mucha Trio.

Setkání šikovných rukou na Vísecké rychtě v Kravařích

14.9.2015 03:00 | Českolipsko

V našem okolí je celá řada šikovných lidí, kteří dokáží vyrobit zajímavé věci z nejrůznějších materiálů a nejrůznějším způsobem – věci, které lze zahrnout pod společnou značku „vyrobeno vlastníma rukama.“ Více jak dvě desítky z nich jsme pozvali na Víseckou rychtu. Sejdou se tu na druhém kravařském Hend mejd márketu, v sobotu 19. září 2015 od 10 hodin.

Vísecká rychta a Den otevřeného podstávkového domu

1.7.2014 12:57 | Region

Podstávka je specifická stavební konstrukce dodávající osobitou tvář lidové architektuře na české, německé i polské straně hranic, oblasti někdy označované jako krajina podstávkových domů. Odhaduje se, že je zde zachováno na 19 000 podstávkových domů.

Jak se žije se soby a ropou se dozvíte na Vísecké rychtě

30.6.2014 14:32 | Kultura

Kafe na rychtě, to je název cyklu večerních setkání se zajímavými hosty, které se koná každý první pátek v měsíci na Vísecké rychtě.

Večerní setkání na rychtě pokračují

2.6.2014 10:27 | Kultura

Po příjemném bluesovém večeru setkání na Vísecké rychtě pokračují. Další večer z cyklu Kafe na rychtě se uskuteční 6. června, jeho hostem bude básník, prozaik, překladatel a sběratel česko-německého folkloru Radek Fridrich.

Vísecká rychta přivítá velikonoční návštěvníky

19.3.2013 17:50 | Tipy na výlet

Týden před Velikonocemi, v sobotu 23. 3. se uskuteční od 10 do 16 hodin Velikonoční jarmark na Vísecké rychtě. Tak jako každý rok se budou na návštěvníky těšit žáci kravařské základní školy, kteří z rychty vynesou smrtku a shodí ji do potoka.